Vyrobili jsme si přenosnou USB nabíječku na baterie, koupili jste si nabíječku do auta. Foťák a GPS se nabíjí v pohodě, ale iPhonu se nějak nechce. V čem je problém?Apple se u iPhone a iPod Touch snaží zabránit nabíjení z neoriginálních a ne-Apple nabíječek. Jednak kvůli ochraně proti nekvalitním čínským kusům (což funguje jen dočasně), ale především aby lidé kupovali ty originální za mnohonásobně vyšší cenu. Pro nabíjení z USB vyžaduje iPhone ještě určitá napětí na ostatních pinech USB konektoru. Při znalosti těchto napětí lze originální nabíječku celkem jednoduše simulovat.

Zapojení

Zapojení je prostým děličem napětí, na Data– a Data+ potřebujeme referenční napětí 2,8 a 2V, aby iPhone rozeznal připojený zdroj jako síťovou nabíječku a začal se nabíjet. iPhone_charging_cable.png USB.png Obvod lze umístit buď přímo dovnitř nabíječky, ale pak bych se bál nabíjet z ní i jiné zařízení (měly by to přežít, ale zkoušet to nebudu), nebo se dá umístit přímo na iPhone kabel. Nabíjecí kabel se dá navíc jednoduše přenést do jiné neoriginální nabíječky, takže jsem zvolil tuto variantu.

Provedení

P1070040.png Pohled na celý kabel. Destička je opravdu prťavá. P1110409+.png Odpory jsem ohnul a pro zpevnění zakápnul tavným lepidlem. Kabel se přestal lámat v místech obnažených drátků USB kabelu. A teď hurá na praktické používání :) P1110410+.png