1. Pokud má tiskárna dotykovou klávesnici, která v normálním stavu není vidět, nejdříve budeme potřebovat lokalizovat tlačítko hvězdička (*). To provedete tak, že si přes dotykový displej spustíte funkci fax, rozsvítí se klávesnice. Vezmete nějakou nálepku a nalepíte si pod ní značku tak,
    abyste tlačítko byli schopni stiknout i v nepodsvětleném stavu, kdy je zcela neviditelné.
  2. Otevřete kryt tiskárny jakoby jste chtěli vyměnit toner.
  3. Na displeji vyskočí okno „Otevřený kryt“, na dotykovém panelu bude svítit jen červený křížek, klávesnice je nepodsvětlená. Tiskárna na ni však reaguje.
  4. Nyní stiskněte místo v oblasti, kterou jsme si zapamatovali v prvním kroku a podržte tam prst asi 6 sekund.
  5. Vyvolá se tím skryté menu, ve kterém pak jde vynulovat čítače vytištěných stran :-)

Ve skrytém menu jsou položky začínající písmeny K, C, M, Y, což není nic jiného než označení barev černá, tyrkysová, purpurová, žlutá a přípony STD, STR, HC jako standardní objem toneru, startovací toner a vysokokapacitní toner. Vypadá že je úplně jedno co z těch třech zvolíte, rozdíl bude jen v čítači „hladiny“ toneru, zvolením startovacího bude ubývat indikátor zbývajícího toneru rychleji, než volbou standardní a vysokokapacitní.

Až začne toner opravdu docházet a strany začnou být světlejší, ještě pomůže klasické vyjmutí toneru a mírně ho pootáčet ve všech směrech. Někdy stačí i pouzé vyjmutí a vložení zpět.

Se startovacím tonerem lze díky tomuto tisknout dál několikanásobek předprogramovné životnosti.

Postup funguje i na další tiskárny Brother:
MFC-9340CDW
DCP-9020CDW
MFC-9130CW
MFC-9140CDN
MFC-9330CDW