Pokud máte multifunkční laserovou tiskárnu Brother, pak můžete zkusit postup na reset stavu tonerů, uváděný níže. Po resetu se tonery jeví jako plné a tiskárna tiskne dál. Já jsem třeba díky tomu tisknul na startovací tonery o rok a půl déle, vydržely dokonce dva takové resety, než definitivně začal toner na papíře blednout.

  1. Pokud má tiskárna dotykovou klávesnici, která v normálním stavu není vidět, nejdříve budeme potřebovat lokalizovat tlačítko hvězdička (*). To provedeme tak, že si přes dotykový displej spustíme funkci fax, rozsvítí se klávesnice. Vezmete nějakou nálepku a nalepíte si pod ní značku tak, abyste tlačítko byli schopni stisknout i v nepodsvětleném stavu, kdy je klávesnice zcela neviditelná. Kdo je šikovnější, může držet nad hvězdičkou prst ve vzduchu, a pokračovat na další krok.
  2. Ujistíme se, že je displej na hlavní obrazovce (tedy pokud jsme např. předchozího kroku v podmenu Fax, nebo Stavy tonerů, tak klikneme na zpět či zavřít).
  3. Otevřeme kryt tiskárny, jako bysme šli běžně vyměnit toner.
  4. Na displeji vyskočí okno „Otevřený kryt“. Na dotykovém panelu bude svítit jen červený křížek, klávesnice je nepodsvětlená, ale ve skutečnosti aktivní. Tiskárna na klávesnici normálně reaguje. Chceme stisknout hvězdičku, byť nyní neviditelnou. Takže:
  5. Nyní stiskněte místo v oblasti, kterou jsme si zapamatovali v prvním kroku a podržte tam prst asi 6 sekund.
  6. Vyvolá se tím skryté menu, ve kterém pak jde vynulovat čítače vytištěných stran.
  7. Vynulujeme vybrané, nebo všechny barvy. Například pro vynulování všech tonerů postupně klikneme na K.TNR-HC, C.TNR-HC, M.TNR-HC a Y.TNR-HC a všechny potvrdíme.
  8. Zavřeme kryt a klikneme zpět. Tiskárna bude chvíli chroustat a počítadla tonerů budou plná.

Vysvětlení položek v menu
Ve skrytém menu jsou položky začínající písmeny K, C, M, Y, což není nic jiného než označení barev černá, tyrkysová, purpurová, žlutá a přípony STD, STR, HC jako standardní objem toneru, startovací toner a vysokokapacitní toner. Pro nás je úplně jedno co z těch třech zvolíme, rozdíl bude jen v rychlosti ubývání počítadla hladiny toneru. Zvolením startovacího bude ubývat indikátor zbývajícího toneru rychleji, než volbou standardní a vysokokapacitní.

Až začne toner opravdu fyzicky docházet a strany začnou být světlejší, ještě pomůže klasické vyjmutí toneru a mírně ho pootáčet ve všech směrech. Někdy stačí i pouhé vyjmutí a vložení zpět.

Se startovacím tonerem lze díky tomuto tisknout dál násobek předprogramovné životnosti.

Postup funguje i na další tiskárny Brother:
MFC-9340CDW
DCP-9020CDW
MFC-9130CW
MFC-9140CDN
MFC-9330CDW